Viac ako polovica obetí pandémie v Belgicku zomrela v domovoch sociálnych služieb

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

V domovoch sociálnych služieb v Belgicku od začiatku pandémie zomrelo na COVID-19 viac ako 10-tisíc starších ľudí. Informoval o tom v piatok hovorca krízového centra Yves Van Laethem. Ako dodal, v zariadeniach chorobe podľahlo spolu 10 270 ľudí, čo predstavuje 56 percent celkového počtu obetí pandémie v krajine.

Zo zanedbania starostlivosti o tisíce starých ľudí, ktorí zomreli v domovoch sociálnych služieb, minulý mesiac Belgicko obvinila ľudskoprávna organizácia Amnesty International. Zodpovedné úrady podľa jej správy nepremiestnili do nemocníc mnohé infikované osoby, čím porušili ich ľudské práva.

Belgicko patrí v Európe medzi krajiny najviac zasiahnuté pandémiou. Pozitívne testovaných bolo doteraz viac ako 618-tisíc ľudí. Potvrdených je 18 371 úmrtí súvisiacich s koronavírusom.

Krajina so zhruba 11,5 miliónmi obyvateľov evidovala počas prvej vlny pandémie väčšinu obetí práve v domovoch sociálnych služieb. Podľa Van Laethema sa situácia odvtedy zlepšila, je však stále „neistá a náročná“.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter