Američania schválili vakcínu Pfizeru a BioNTechu

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay)

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA) v piatok schválil pre núdzové použitie vakcínu proti ochoreniu COVID-19 americkej firmy Pfizer a jej nemeckého partnera BioNTech. Vakcína, ktorá poskytuje 95% ochranu proti ochoreniu, je podľa úradu bezpečná a efektívna. FDA uviedol, že jej schválenie je “významný míľnik” v boji proti pandémii koronavírusu, ktorá si len v Spojených štátoch vyžiadala už viac ako 295-tisíc mŕtvych. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Americký prezident Donald Trump sa vyjadril, že prvé očkovanie začne “za menej ako 24 hodín”. “Naša krajina dnes dosiahla medicínsky zázrak. Len za deväť mesiacov sme dodali bezpečnú a efektívnu vakcínu,” vyhlásil.

Minister zdravotníctva a sociálnej starostlivosti Alex Azar v piatok povedal novinárom, že jeho rezort bude spolupracovať s Pfizerom na tom, aby v pondelok alebo utorok spustili masový vakcinačný program. Pfizer plánuje mať pre USA do konca decembra pripravených 6,4 milióna dávok vakcíny, čo je dostatok pre vyše tri milióny ľudí. Prvé injekcie by mali dostať starší obyvatelia, zdravotnícki pracovníci a záchranári.

Vakcínu Pfizeru a BioNTechu schválili už regulátori v Spojenom kráľovstve, Kanade, Bahrajne či Saudskej Arábii. Ako informuje televízia CNN, v piatok ju pre núdzové použitie odobrili aj v Mexiku, kam by do konca mesiaca malo doraziť 250-tisíc dávok vakcíny. Do apríla by to malo byť následne ďalších 15 miliónov dávok.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter