Rozmanitosť je dar, vyhráme tento boj, rečnila Jankovská na LGBT pochode v roku 2014

Monika Jankovská (Zdroj: youtube.com)

V súčasnosti väzobne stíhaná pomocníčka Mariána Kočnera bola okrem iného aj vplyvnou podporovateľkou LGBT hnutia. Pred šiestimi rokmi napríklad ako zástupkyňa štátu vystúpila na bratislavskom pochode na podporu sexuálnych menšín. Tamojším účastníkom napríklad odkázala, že je ochotná bojovať za ich vec a rozmanitosť je podľa nej darom.

Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská patrí medzi, mierne povedané, najmenej obľúbené osoby na Slovensku. Môže za to predovšetkým jej vrúcny vzťah s mafiánom Mariánom Kočnerom a obrovský rozsah korupčného správania vôbec, ku ktorému sa nedávno pod tlakom priznala.

Časté ohýbanie spravodlivosti však zďaleka nebolo jedinou jej kratochvíľou. Charakterizovali ju aj nadštandardné vzťahy so slovenskými celebritami, s tým súvisiaci „život na vysokej nohe“ a ešte minulý rok bola napríklad súčasťou nominačnej komisie na titul Slovenka roka a víťazku z pódia aj sama ohlasovala.

Bojovala proti úžere, ale…

Angažovala sa aj v kultúrno-etických témach, kde sa z pozície ministerstva spravodlivosti zasadzovala za rovnoprávnosť a dodržiavanie práv LGBT osôb. Konkrétne v roku 2014 vystúpila so svojím príhovorom na festivale Dúhový PRIDE Bratislava. Na kuriozitu upozornil denník Štandard.

„Proti úžere som bojovala tri roky a myslím si, že veľmi úspešne, a som teda pripravená bojovať aj za niečo iné. Verím tomu, že vyhráme aj tento boj, pretože rozmanitosť je dar,“ povedala okrem iného účastníkom.

Poslalo ju ministerstvo

Na zdôvodnenie výberu Jankovskej sa Štandard opýtal aj OZ Dúhový PRIDE Bratislava. Podľa predsedu rady Martina Macka OZ každoročne oslovuje ministra či ministerku spravodlivosti so žiadosťou o vyjadrenie podpory a vystúpenie na podujatí.

„Ľudské práva patria do agendy ministerstva a minister je od roku 2013 aj predsedom Výboru pre práva LGBT osôb. V roku 2014 sa vedenie ministerstva rozhodlo, že ich na našom podujatí zastúpi štátna tajomníčka Monika Jankovská. Považujeme za dôležité, aby aj politické elity a štátne inštitúcie symbolicky vyjadrili politiku spájania: postoj, že aj LGBTI ľudia sú rovnoprávnou súčasťou spoločnosti a miestnej komunity,“ uviedol s tým, že za tento výber nenesú zodpovednosť.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ombudsmanka: Odmietnutie očkovania by nemalo byť sankcionované

Ombudsmanka: Odmietnutie očkovania by nemalo byť sankcionované

Pri úvahách o zavádzaní obmedzení pre nezaočkované osoby je vždy potrebné vyvažovať individuálne záujmy jednotlivcov na strane jednej a spoločenský záujem na ochrane života a zdravia na strane druhej. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla verejná..

Odoberajte náš newsletter