Do korupcie v najvyššej moldavskej lige bola podľa Europolu zapojená polovica klubov

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Polovica účastníkov najvyššej moldavskej futbalovej súťaže je zapletená do korupčného škandálu, ktorý aktuálne rieši Europol a v danej veci najnovšie zatkol štyri osoby. Za všetkým má stáť kriminálny syndikát, ktorý zarobil stovky tisíc eur stávkovaním na súboje v najvyššej moldavskej futbalovej súťaži, pričom približne 20 duelov v tejto lige priamo ovplyvnil, aby dosiahol vysoké zisky.

“Na korupcii sa podieľali vedenia klubov, tréneri, manažéri, hráči aj sprostredkovatelia,” informoval Europol v utorok prostredníctvom tlačového vyhlásenia. Už v pondelok mali moldavskí vyšetrovatelia zaoberajúci sa korupciou vykonať v kluboch razie.

Europol tiež informoval, že na vopred dohodnuté súboje prebehli stávky až do výšky 20-tisíc eur, prevažne u stávkových kancelárií v Ázii. “Odhadovaný zisk z nelegálnej činnosti sa pohyboval na úrovni 600-tisíc eur,” informovali predstavitelia Europolu, ktorého sídlom je Holandsko. Vyšetrovanie v danej veci stále prebieha a údajne boli odhalené aj prepojenia na niektoré krajiny Európskej únie.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter