V dvoch trnavských školách obnovili prezenčné vyučovanie na II. stupni

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Základná škola na Námestí Slovenského učeného tovarišstva v Trnave a súkromná škola BESST v Trnave dnes obnovili prezenčné vyučovanie žiakov II. stupňa, BESST aj žiakov gymnázia. Obe školy si v sobotu zorganizovali testovanie na ochorenie COVID-19 pre zamestnancov, žiakov aj rodičov. Okrem prezenčného vyučovania budú tieto školy naďalej poskytovať aj dištančné vzdelávania formou online.

Základná škola na Námestí Slovenského učeného tovarišstva má na II. stupni podľa riaditeľky Žofie Halásovej 370 žiakov, dnes sa ich po niekoľkotýždňovej prestávke vrátilo do školy 237, čo je 64 percent. Škola otvorila všetky triedy, v ďalších dňoch ich podľa Halásovej bude zrejme spájať tak, že v každom ročníku budú otvorené najmenej dve pre prezenčné vzdelávanie. V sobotu počas antigénového testovania v škole nezachytili ani jeden prípad ochorenia COVID-19.

V súkromnej anglicko-slovenskej škole BESST sa už tiež učia žiaci II. stupňa aj gymnázia, škola však dnes posielala domov asi 120 detí materskej školy, ktorá je jej súčasťou. Manažér školy Juraj Tichý informoval, že pre ochorenie COVID-19 zachytené v prípade zamestnancov zostane materská škola preventívne na desať dní zatvorená. Počas víkendového testovania v tejto škole zistili päť pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter