Remišová: Obvinenia Haščáka z korupcie súd zjavne pokladal za dostatočne vážne

Jaroslav Haščák (Zdroj: SITA)

Obvinenia z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti v prípade šéfa Penty súd zjavne pokladal za dostatočne vážne a rozhodol sa pre jeho väzobné stíhanie. Uviedla to v reakcii na rozhodnite o väzobnom stíhaní šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a líderka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová.

„Zdá sa, že Gorila dobieha svojich pánov. Bez ohľadu na bohatstvo, postavenie alebo moc, pred zákonom si máme byť všetci rovní. Je dôležité, aby spravodlivosť fungovala a platila pre všetkých rovnako. Aj napriek tomu, že kauzu Gorila roky blokovali najmä kamaráti strany Smer, zdá sa, že Jaroslav H. bude mať pred štátnymi orgánmi čo vysvetľovať,“ uviedla Remišová. Zároveň dodala, že korupčná kauza Gorila pred rokmi priniesla veľký škandál, ale aj veľké sklamanie, keď si justičné a policajné orgány nedokázali poradiť s bohatými a mocnými.

„Spravodlivosť musí platiť pre všetkých. Aj čo sa väzby týka, aj čo sa obvinenia týka, aj čo sa prezumpcie neviny týka. Dnes je jasné, že Jaroslav H. nie je nadčlovek. Je síce bohatý, ale pred sudcom konečne ako každý iný. Ide do väzby. Má právo podať sťažnosť, a to mu nikto neupiera,“ skonštatoval podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

Haščák ide do väzby

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vzala v piatok finančníka Jaroslava H. do väzby. Informovala o tom hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková s tým, že do väzby ide aj obvinená Dana A.

“Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestné súdu rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb, konkrétne J. H. a D. A., ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti a iné. Dôvodom väzby u oboch obvinených je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba,” uviedla Kudjáková. Doplnila, že rozhodnutie nie je právoplatné, pretože obvinení podali proti nemu sťažnosti, o ktorých rozhodne Najvyšší súd SR.

Polícia zadržala Jaroslava H. v utorok 1. decembra. Následne ho obvinili pre trestné činy korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Obvinenia podľa medializovaných informácií súvisia s kauzou Gorila.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter