Juraj Kliment sa vzdal členstva v súdnej rade. Premiér ho chcel za generálneho prokurátora

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Juraj Kliment sa dnes vzdal členstva v Súdnej rade SR. Pre agentúru SITA to potvrdila jej hovorkyňa Veronika Müller. Sudca Najvyššieho súdu SR (NS SR) kandidoval na pozíciu generálneho prokurátora.

Za kandidáta do čela prokuratúry si nakoniec poslanci Národnej rady SR vo štvrtok 3. decembra vybrali prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku. Ten získal podporu 132 poslaneckých hlasov a do novej funkcie ho musí vymenovať prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Podľa medializovaných informácií bol Kliment najvážnejším konkurentom Žilinku pri voľbe kandidátov na generálneho prokurátora. Svoju podporu mu vyjadril aj predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Zákaz vychádzania bude platiť aj 25. a 26. januára

Zákaz vychádzania bude platiť aj 25. a 26. januára

Zákaz vychádzania bude platiť aj v pondelok 25. a utorok 26. januára. Potrvá do nedele 7. februára. Rozhodla o tom vláda na svojom dnešnom rokovaní. Kabinet na svojom rokovaní 31. decembra 2020 rozhodol, že od 1. januára 2021..

Odoberajte náš newsletter