Floydove mesto horí. Je menšie ako Bratislava, no v roku 2020 tam postrelili 500 ľudí. Zločiny stúpli aj o 537%

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

V americkom Minneapolise bolo tento rok postrelených asi 500 ľudí. Počet vrážd vzrástol o polovicu a ozbrojené krádeže aut a olúpenie vodičov zaznamenali skok o 537%. Polícia hovorí o alarmujúcich dátach.

Americké mesto Minneapolis, tohto času známe najmä pre zabitie Afroameričana Georgea Floyda a s tým súvisiace masové protesty hnutia Black Lives Matter, ktoré sa neskôr rozšírili do celého západného sveta, zažíva obrovský nárast kriminality.

V meste, ktoré je menšie ako Bratislava, bolo napríklad len tento rok postrelených 500 ľudí. Z toho bolo 79 prípadov klasifikovaných ako vražda, pričom za celý rok 2019 šlo o 48 obetí. Vyplýva to z policajných dát, na ktoré sa odvoláva portál Fox News.

Krádeže automobilov prekračujú medze

Tento rok zatiaľ celkovo došlo k takmer 5 000 násilným trestným činom vo všeobecnosti, čo je najviac za posledných päť rokov, ukazujú záznamy.

Špecifickým problémom sú ozbrojené krádeže automobilov a prepadávanie vodičov, ktoré v porovnaní s minulým novembrom v meste stúplo o neuveriteľných 537%. Týchto prípadov bolo len za minulé dva mesiace až 125.

Alarmujúce čísla

„Tie čísla sú ohromujúce,“ povedal policajný hovorca John Elder. „Popiera to akýkoľvek princíp úctivého správania a nenaznačuje ani kúsok ľudskej slušnosti,“ dodal.

Avšak dáta nenasvedčujú tomu, že by kriminalita rástla iba v „demokratických“ mestách. Percentuálny nárast vrážd v mestách, ktoré vedú republikáni, je takmer identický. „Celoštátny nárast vo vraždách bude historicky hrozivý,“ okomentoval štatistiku dátový analytik a bývalý pracovník CIA Jeff Asher.

Minneapolis patrí medzi jedno z mnohých miest, kde protestujúci z radov ľavice, anarchistov či Black Lives Matter požadovali „definancovanie“ či rovno zrušenie polície. V Minneapolise ale prišlo naopak k posilneniu zložiek.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

India začína dodávať vakcíny susedným štátom

India začína dodávať vakcíny susedným štátom

India, ktorá je najväčším výrobcom vakcín na svete, začína dodávať vakcíny proti koronavírusu susedným krajinám. Snaží sa tak dosiahnuť rovnováhu medzi zachovaním dostatočného množstva očkovacích dávok pre svojich vlastných obyvateľov a pomocou rozvojovým štátom, ktoré nemajú kapacitu na..

Odoberajte náš newsletter