Regionálne voľby v Namíbii vyhral Adolf Hitler. Ubezpečil, že svet ovládnuť nechce

Adolf Hitler Uunona (Zdroj: Facebook)

Regionálne voľby v Afrike naozaj nezvyknú zapĺňať stránky západnej tlače. Ich čerstvý výsledok v Namíbii je však výnimkou. Vo volebnom obvode Ompundja v nich totiž triumfoval Adolf Hitler.

Reč pochopiteľne nie je o nacistickom vodcovi, ale o jeho menovcovi, politikovi z vládnucej strany SWAPO, ktorá v tejto krajine šéfuje od roku 1990, a ktorý sa celým menom volá Adolf Hitler Uunona.

Hitler sa pre médiá nechal počuť, že jeho meno nie je len zvláštnou zhodou náhod, ale otec mu ho dal úmyselne. „Pravdepodobne nechápal, za čím všetkým Adolf Hitler stál,“ zdôveril sa.

„Ako dieťa som to videl ako úplne normálne meno. Až v puberte som pochopil, že tento muž chcel dobyť celý svet,“ pokračoval. Nechal sa tiež počuť, že na zmenu mena je už zrejme príliš neskoro.

Záležitosť pravdepodobne berie s humorom, nakoľko tiež uviedol, že on sa na rozdiel od nemeckého diktátora o „ovládnutie sveta“ nesnaží.

Vo voľbách získal suverénnym spôsobom 1196 hlasov a jeho oponent iba 213, čo mu zabezpečilo miestenku v regionálnej rade.

Namíbia bola v rokoch 1884 až 1915 nemeckou kolóniou. Dodnes nesú mnohé ulice, miesta a aj ľudia germanofónne názvy a mená. V krajine tiež žije malá nemecká komunita a ročne ju navštívi 120-tisíc Nemcov.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter