Premiér o otvorení školy jeho dcér: Klientelizmus? Figu borovú, búchajte si, keď uznáte za vhodné

Igor Matovič (Zdroj: FB)

Premiér Igor Matovič vo štvrtok večer na sociálnej sieti objasňoval ambíciu odňať ministrovi školstva kompetenciu otvárať školy. Vyjadril sa aj k tomu, prečo bude ako jedna z prvých otvorená práve tá, ktorú navštevujú jeho dve dcéry.

Predseda vlády sa ohradil voči názorom, že je tento postup motivovaný klientelizmom a rodinkárstvom. „Figu borovú,“ odkázal kritikom, ktorí o týchto podozreniach nahlas hovorili.

Túto školu vraj oslovil z toho dôvodu, že je mu najbližšia a chcel sa presvedčiť o tom, či je plán komunitného testovania všetkých žiakov, zamestnancov a jedného z rodičov, ktorý on sám presadzuje, realizovateľný. Jej vedenie vraj odpovedalo kladne a chcelo sa zapojiť.

Dobre, búchajte si

„A v tej situácii, čo som mal robiť? Mal som vari tej prvej škole, len preto lebo tam chodí Rebeka a Klárka povedať, že vy nie, vy musíte zatvorené a budete otvorené úplne posledné. Nie, to by nebolo fér,“ bránil sa šéf OĽaNO.

Premiér dodal, že postupuje s čistým svedomím. Vraj jednoducho hľadal tú školu, ktorá prvá „prelomí bariéru“ a povie, že urobí všetko pre to, aby deti boli v škole a rečnícky sa pýtal, či mal volať niekomu „na druhú stranu Slovenska“.

„Dobre, búchajte si, keď uznáte za vhodné, myslím si, že každý z vás na mojom mieste by konal rovnako,“ konštatoval politik na margo výhrad.

Déjà vu?

Je to pritom už druhá podobná situácia za posledné týždne. Oveľa vážnejším podozreniam čelil v súvislosti s nákupom antigénových testov za desiatky miliónov eur, ktoré pre štát zabezpečila malá spoločnosť z Trnavy Eurolab Lambda, ktorej majiteľ je zároveň konateľom súkromného gymnázia, kam chodia jeho deti.

Podozrivý nákup, ktorý podčiarkovala skutočnosť, že zákazku získala bez verejného obstarávania zadĺžená spoločnosť sídliaca v rodinnom dome, mimovládna organizácia Transparency International ale vyhodnotila ako nezávadný.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter