Taliansko zakazuje cestovanie medzi regiónmi počas Vianoc

Medicínska pracovníčka v Taliansku - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA

Taliansko zakazuje cestovanie medzi regiónmi počas nadchádzajúceho sviatočného obdobia. Zákaz, ktorý je súčasťou prísnejších protipandemických opatrení, platí od 21. decembra do 6. januára. Zároveň 25. a 26. decembra a 1. januára nebudú môcť Taliani opúšťať mestá, kde žijú. Cestovný zákaz má však aj výnimky, a to v prípade práce, zdravotných dôvodov a mimoriadnych situácií, informuje spravodajský portál BBC.

V Taliansku tiež bude platiť zákaz vychádzania od 22:00 do 5:00. Reštaurácie budú môcť byť v niektorých regiónoch otvorené do 18:00, v ďalších častiach krajiny si zase zákazníci budú môcť brať jedlo len so sebou. Lyžiarske svahy musia zostať zatvorené do 7. januára.

Premiér Giuseppe Conte na tlačovej konferencii upozornil, že nemôžu prestať byť ostražití. “Musíme eliminovať riziko tretej vlny, ktorá by mohla prísť v januári a byť nemenej vážna ako prvá a druhá,” dodal.

Nové opatrenia sa však stretli s kritikou regionálnych úradov, podľa ktorých ich centrálna vláda s nimi nekonzultovala.

Opatrenia ohlásilo Taliansko v čase, keď zaznamenalo najvyšší denný počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 od začiatku pandémie – 993. Celkovo už v krajine v dôsledku nákazy koronavírusom zomrelo viac ako 58-tisíc ľudí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

India začína dodávať vakcíny susedným štátom

India začína dodávať vakcíny susedným štátom

India, ktorá je najväčším výrobcom vakcín na svete, začína dodávať vakcíny proti koronavírusu susedným krajinám. Snaží sa tak dosiahnuť rovnováhu medzi zachovaním dostatočného množstva očkovacích dávok pre svojich vlastných obyvateľov a pomocou rozvojovým štátom, ktoré nemajú kapacitu na..

Odoberajte náš newsletter