Lyžiarske strediská čakajú, Kollárove Donovaly to ale riskli. Sezónu otvárajú už dnes

Boris Kollár (Zdroj: SITA)

Jeden z našich najväčších zimných rezortov, Donovaly, otvára zimnú sezónu, zatiaľ čo jeho konkurencia stále žije v neistote. Stredisko vlastní predseda Národnej rady Boris Kollár.

Nad lyžiarskou sezónou v Európe visel kvôli ochoreniu Covid-19 dlhú dobu veľký otáznik. Kým ale napríklad vo Švajčiarsku je sezóna v plnom prúde a pustiť ľudí na zjazdovky chcú v Česku aj v Rakúsku, v Taliansku a v Nemecku zrejme ostanú vleky a lanovky stáť.

Za akých podmienok, či vôbec a odkedy bude sezóna zahájená na Slovensku, nie je úplne jasné a rozhodnutie je podľa ministra dopravy Andreja Doležala (Sme rodina) v rukách hlavného hygienika Jána Mikasa. Každopádne, niektorí prevádzkovatelia preventívne zasnežujú a zatiaľ čakajú na definitívny verdikt.

Využili chaos v nariadeniach?

Až je jednu výnimku. Jeden z našich najväčších zimných rezortov, Park Snow Donovaly, ktoré vlastní predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) cez spoločnosť Gopimpex, to riskol a už od dnes, od piatku, chce svoje brány otvoriť.

Stalo sa tak pritom len zopár hodín po Doležalovom oznámení, že „minimálne do začiatku januára budúceho roka sa lyžiarska sezóna na Slovensku konať nebude“. Donovaly využívajú fakt, že prevádzku stredísk doteraz nikto oficiálne nezakázal.

Apel na dodržiavanie opatrení

„Lyžovačka na Donovaloch v časti Zahradište už od piatka 4. decembra 2020, vrátane večerného lyžovania,“ avizoval Park Snow Donovaly na svojom profile na sociálnej sieti.

Kompetentní zároveň vyzvali na dodržiavanie protipandemických opatrení. „Odstupy min. 2 metre v koridoroch pred turniketmi, pokladňami príp. inde, mali vhodným a dostatočným spôsobom prekrytú tvár a dodržiavali prísnu hygienu rúk,“ uviedli.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov. Ministerstvo hospodárstva SR ich nakúpilo na základe minuloročného uznesenia vlády, podľa ktorého malo zabezpečiť 8 miliónov testov. „Rezort hospodárstva toto zadanie týmto naplnil a je potrebné, aby bolo rozhodnuté, kto..

Odoberajte náš newsletter