USA hlásia rekordný počet úmrtí na Covid-19. Vo štvrtok ich bolo 3 157

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Spojené štáty americké dosiahli ďalšie smutné rekordy v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Podľa dát zverejnených vo štvrtok po prvý raz od začiatku pandémie v priebehu dňa zaznamenali viac ako 3 100 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Rekord si pripísalo aj 100-tisíc hospitalizácií. Denný prírastok nových prípadov presiahol 200-tisíc, už po druhý raz za menej ako týždeň.

Dáta z Johns Hopkins University ukazujú, že v stredu v USA zaznamenali 3 157 úmrtí, čo prekonalo rekord 2 603 z 15. apríla, keď bola epicentrom epidémie v Spojených štátoch Newyorská metropolitná oblasť.

Hospitalizácie v dôsledku nákazy koronavírusom sa v USA v priebehu uplynulého mesiaca zdvojnásobili.

Nové čísla podľa agentúry AP ukazujú, ako sa kríza v krajine čoraz viac zhoršuje a najhoršie môže ešte len prísť. Milióny Američanov totiž nepočúvli varovania, aby zostali doma počas nedávneho Dňa vďakyvzdania a oslavovali len s členmi ich domácnosti.

Od začiatku pandémie Spojené štáty zaznamenali takmer 14 miliónov potvrdených prípadov nákazy a viac ako 273-tisíc súvisiacich úmrtí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Silný výbuch, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený únikom plynu, v stredu strhol fasádu obytnej budovy v centre španielskej metropoly Madrid, a usmrtil najmenej troch ľudí. Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia, pričom jeden z nich je zranený vážne, informovali madridskí..

Odoberajte náš newsletter