Greenpeace začne v pondelok s viacdňovým protestom pred Úradom vlády SR

Úrad vlády (Zdroj: SITA)

Organizácia Greenpeace Slovensko začne v pondelok 7. decembra o 7:00 so 65-hodinovým protestom pred Úradom vlády SR. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa organizácie Patrícia Brandysová. Cieľom protestu je apelovať na predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO), aby 10. decembra na samite Európskej rady podporil ambicióznu klimatickú politiku a cieľ 65 percentného zníženia emisií do roku 2030 v porovnaní s rokom 1990.

Protest potrvá do stredy 9. decembra do polnoci a zúčastnia sa na ňom aj známe osobnosti ako je komik Fero Joke, spevák Lasky z hudobnej skupiny Para, herečka a umelkyňa Kristína Tormová, stand-up komik Jakub Gulík či organizácie Amnesty International, Priatelia Zeme, hnutia Extinction Rebellion, Znepokojené matky, Študenti bez mena či iniciátori petície Klíma ťa potrebuje.

Doteraz platnými cieľmi Európskej únie v boji proti klimatickým zmenám je zníženie emisií skleníkových plynov do roku 2030 o 40 percent v porovnaní s rokom 1990 a dosiahnutie uhlíkovej neutrality v Európe do roku 2050. Vedci aj aktivisti však tvrdia, že takéto zníženie produkcie emisií nezabráni nenávratným klimatickým zmenám. Žiadajú preto 65 percentné zníženie emisií do roku 2030 a dosiahnutie uhlíkovej neutrality v Európe do roku 2040.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter