Čaputová skritizovala parlament. Nepremyslené zásahy do ústavy vraj výrazne oslabujú právnu istotu

Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zaznamenala na práve prebiehajúcej schôdzi Národnej rady SR pokusy o zásahy do znenia Ústavy SR, ktoré zásadným spôsobom menia charakter, činnosť a kreovanie ústavných orgánov. Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti.

Takéto zmeny by sa podľa Čaputovej mali prijímať po poctivej odbornej a verejnej debate a nie tvoriť na poslednú chvíľu. „ a môžu viesť k nepredvídateľným a neželaným následkom,“ zdôraznila prezidentka.

Doplnila, že ústava je základný kameň právneho poriadku a k jeho zmenám je potrebné správať sa s rešpektom a zdržanlivo.

Poslanci Národnej rady SR dnes rokujú aj o reforme justície z dielne ministerstva spravodlivosti, ktorá zahŕňa reformu súdnej rady SR, majetkové previerky sudcov, reformu Ústavného súdu SR, povinné zavedenie vekového stropu sudcov či zriadenie Najvyššieho správneho súdu SR. Vstúpiť má do platnosti od 1. januára 2021.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter