Verejnoprávna BBC zavádza povinné kvóty na menšiny. Diverzita má byť stredobodom

Ilustračný obrázok (Zdroj: unplash.com)

Britská verejnoprávna televízia BBC začiatkom tohto týždňa avizovala okamžité zavedenie kvót pre etnické, ale aj iné menšiny. Kvóty sa budú týkať nielen hereckých a mediálnych pracovných pozícií, ale aj tých ľudí, ktorí pracujú mimo kamier, napríklad na technických postoch.

Zmeny BBC ohlásilo v programe s názvom „Inkluzívny jazdec“ skladajúceho sa zo štyroch krokov, ktorými chce „zlepšiť rozmanitosť a otvorenosť“ vo všetkom svojom obsahu od dokumentov, cez komédie až po spravodajstvo, ako aj v personáli.

Prvým krokom bude obsadenie minimálne 20 percent miest v hereckých a produkčných skupinách ľuďmi inými ako belochmi, napríklad černochmi, Aziatmi či inými etnickými menšinami.

„Tieto aktivity pomôžu expandovať štúdiám BBC a položia diverzitu do srdca jej zamestnávateľských praktík,“  dodáva správa, o ktorej na Slovensku informoval denník Štandard.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

India začína dodávať vakcíny susedným štátom

India začína dodávať vakcíny susedným štátom

India, ktorá je najväčším výrobcom vakcín na svete, začína dodávať vakcíny proti koronavírusu susedným krajinám. Snaží sa tak dosiahnuť rovnováhu medzi zachovaním dostatočného množstva očkovacích dávok pre svojich vlastných obyvateľov a pomocou rozvojovým štátom, ktoré nemajú kapacitu na..

Odoberajte náš newsletter