Podľa Cigánikovej chcel Matovič Sulíkovo ospravedlnenie. Až potom by Gröhlingovi otvoril školy

Zľava: Predseda SaS a minister hospodárstva SR Richard Sulík, predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková a podpredseda SaS a minister školstva Branislav Gröhling (Zdroj: SITA)

Otvorenie škôl v takej podobe, v akej to navrhoval šéf rezortu Branislav Gröhling, Igor Matovič zablokoval aj pre to, lebo žiadal od jeho straníckeho šéfa Richarda Sulíka ospravedlnenie. Túto verziu na Facebooku ponúka predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková.

K peripetiám ohľadne otvárania škôl, v ktorých proti sebe stoja premiér Igor Matovič (OĽaNO) a minister školstva Branislav Gröhling (SaS), sa na sociálnej sieti vyjadrila aj predsedníčka zdravotníckeho parlamentného výboru Jana Bittó Cigániková (SaS).

V súvislosti s ich konfliktom najprv ironicky poznamenala, že ešteže je v koalícii platná dohoda o neútočení a vraj si nevie predstaviť, ako by situácia vyzerala, keby to tak nebolo.

„To by som napríklad mohla porozprávať o tom, ako som sedela nedávno vedľa Braňa Gröhlinga, keď mu volal premiér s otázkou, či si všimol, že školy neotvoril. Vraj ak Braňo chce, aby ich otvoril, má sa Sulík ospravedlniť (už ani neviem, za čo práve),“ píše.

Pripomína, že následne ministrovi zamietli dva pokusy o naštartovanie prezenčnej výučby, ktoré mal dojednané so samosprávami a takisto aj so zriaďovateľmi škôl a ktoré boli navrhované v takej podobe, aby sa dali po kapacitnej stránke zvládnuť a aby neboli deti spolu s rodičmi „terorizované“.

„Mohla by som hovoriť o tom, že premiérove správanie k partnerom a občanom je mimoriadne zákerné. A že miesto, aby spájal a motivoval ľudí k lepšiemu výkonu, vkuse len na niekoho útočí a ubližuje. Ale keďže máme tú dohodu, poviem iba, že tieto vyjadrenia na adresu Branislava Gröhlinga považujem za mimoriadne nespravodlivé k jeho osobe,“ uzatvára.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter