Správanie Matoviča je na facku a následne na kazajku, píše Dag Daniš

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Správanie premiéra Igora Matoviča, ktorý v stredu v otázke otvárania škôl svojvoľne postavil mimo hru kompetentného ministra Branislava Gröhlinga, je vraj na facku a následnú kazajku. Myslí si to komentátor Dag Daniš a dodal, že už ho nebaví sledovať človeka, ktorého by mali pozorovať iní odborníci.

Nervozita a nejasnosti okolo otvárania škôl a opätovného reštartu prezenčnej výučby prerástli aj do konfliktu medzi premiérom Igorom Matovičom a šéfom rezortu vzdelávania Branislavom Gröhlingom.

Ten úlohu načrtnúť plán otvárania škôl v stručnosti vyriešil tak, že testovať sa majú plošne žiaci druhého stupňa základných škôl a študenti stredných škôl, k žiakovi takisto jeden rodič zo spoločnej domácnosti a zamestnanci školy. Ak by sa týmto spôsobom pretestovalo aspoň 70 % žiakov, brány by sa mohli otvoriť.

Plán mal byť prerokovaný na krízovom štábe začiatkom týždňa. Ten bol však zrušený. „Prečo sa zrušil dnešný krízový štáb, sa budem dopytovať ministerstva vnútra. Faktom však je, že každým jedným dňom odkladu sa znižuje šanca na realizáciu, a teda aj šanca na návrat detí do škôl do Vianoc,” uviedol na margo toho Gröhling.

Výhovorky, preberám to

Situácia sa pohla až včera, keď Igor Matovič vyhlásil, že „velenie“ v otváraní škôl preberá do vlastných rúk, čím chce ministrovi z SaS pomocou pilotného testovania v niektorých ochotných samosprávach dokázať, že je možné otestovať plnú kapacitu a teda 100 % žiakov.

„Úprimne, ja som si včera večer povedal, že stačilo. Už nebudem počúvať výhovorky, že sa niečo nedá,“ vyhlásil predseda vlády. Ten vraj takisto dostáva denne podnety od svojich nedočkavých dcér, kedy budú školy opäť otvorené. Matovič zároveň priznal, že jedna zo škôl, ktoré budú do pilotného testovania zapojené, je práve tá, ktorú navštevujú jeho ratolesti.

„Státisíce detí čakajú, kedy sa dostanú do škôl, a my tu každý týždeň počúvame výhovorky, ako sa to nedá zabezpečiť. Rozhodol som sa to zobrať do vlastných rúk a ukázať, že sa to naozaj dá,“ dodal a plán šéfa rezortu školstva označil za „chaos“.

Matovič vraj prekračuje zákon

Iniciatívu predsedu vlády na sociálnej sieti reflektoval aj komentátor denníka Postoj Dag Daniš. „To, čo predvádza priemer Matovič, je normálne na facku. A následne na kazajku,“ uviedol s tým, že tento politik neprekročil len hranice „úbohosti“, ale vraj už stojí aj „mimo zákona“.

V dodatku k statusu sa vyjadril aj ku komentárom ľudí, ktorí kritiku premiéra chápu po svojom. „Odkaz pre červené líca a nízke čelá z fanklubu premiéra: To, že ho kritizujem, neznamená, že som fašista, nácek, mafián, dezolát a že chcem návrat Fica alebo ‚smrť dedkov a babiek‘. Len ma už ako komentátora nebaví sledovať človeka, ktorého by mali pozorovať (a zaopatriť) iní odborníci,“ napísal.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

211

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter