Bödör mal zaplatiť 50-tisíc eur, aby nevyšetrovali synovca exministra Žigu

Peter Žiga (Zdroj: SITA)

Synovec Petra Žigu, opozičného poslanca a niekdajšieho šéfa rezortu hospodárstva, bol namočený v karuselových podvodoch. Zaniesť pod koberec sa to malo za úplatok 50-tisíc eur od Norberta Bödöra. Maslo na hlave má aj sám exminister.

Exriaditeľ finančnej správy Bernard Slobodník, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný, začal „spievať“. Okrem iného vypovedal o tom, že od nitrianskeho oligarchu Norberta Bödöra vzal úplatok vo výške 50-tisíc eur za to, aby NAKA nevyšetrovala synovca exministra hospodárstva Petra Žigu (Hlas-SD). Vybavovať to mal aj samotný Žiga.

Slobodník vypovedal, ako NAKA v roku 2016 spravila akciu zameranú proti karuselovým podvodom. V máji toho roku sa Slobodník, vyšetrovateľ Marián Kučerka (zadržaný v rámci utorkovej akcie Judáš), Peter Žiga a Štefan Žiga mali stretnúť s Bödörom. Tam im Kučerka povedal, že do jedného z vyšetrovaných podvodov bola zapojená aj firma Štefana Žigu.

„Neskôr sa Bödör stretol so Slobodníkom s tým, že je potrebné túto situáciu vyriešiť a odovzdal mu 50-tisíc eur, pričom Slobodník si nechal polovicu a druhú polovicu odovzdal Kučerkovi, ktorý patrí k jedným z ôsmich obvinených v rámci akcie Judáš,“ píšu Hospodárske noviny s odvolaním sa na Denník N.

Štefan Žiga mal byť obvinený iba pred niekoľkými týždňami a nie je stíhaný väzobne. Exminister a jeho strýko Peter Žiga vzniknutú situáciu zatiaľ nekomentoval.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter