Fanúšikovia zo zahraničia počas OH v Tokiu možno budú pod dohľadom mobilnej aplikácie

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Povinné použitie špeciálnej mobilnej aplikácie možno bude jednou z nutností pre fanúšikovi zo zahraničia, ak sa v lete 2021 rozhodnú navštíviť OH v japonskom Tokiu. Aj takéto opatrenie navrhli vláda krajiny, vedenie mesta a organizátori, všetko v súvislosti s opatreniami na oj proti šíreniu koronavírusu. “Detaily budú známe až v jari,” informoval šéf organizačného výboru Toširo Muto a vysvetlil, že v hre je viacero možností v závislosti od situácie s očkovaním a šírením ochorenia COVID-19.

Muto tiež informoval, že OH v Tokiu neprinesú veľa zábavy. Naznačil, že športovci po svojich výkonoch budú musieť opustiť Japonsko. “Základný princíp bude, aby sme v dedine športovcov čo najviac minimalizovali počet osôb. Neboli by sme radi, aby sa tam zdržiavalo príliš veľa ľudí. Boli by sme radi, keby športovci odcestovali domov čo najskôr,” pokračoval Muto.

Zdupľoval tiež niekoľko dní staré vyjadrenia, že organizátori OH stále definitívne nemajú na stole sumu, o ktorú sa zvýši rozpočet podujatia v súvislosti s jeho odkladom z leta 2020 o jeden rok. Na otázku, či fanúšikovia zo zahraničia sa do Japonska dostanú iba po zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, odpovedal: “Túto možnosť budeme bližšie skúmať, keď vakcína bude k dispozícii.”

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter