Saková dúfa, že obvinenie Lučanského je podložené dôkazmi. Pripomína jeho úspechy

Denisa Saková v spoločnosti straníckeho lídra a expremiéra Petra Pellegriniho (Zdroj: SITA)

Bývalá ministerka vnútra za stranu Smer – sociálna demokracia Denisa Saková (momentálne Hlas-SD) chce veriť, že obvinenie vznesené voči bývalému šéfovi polície Milanovi Lučanskému je podložené dôkazmi a orgány činné v trestnom konaní pracujú v súlade so zákonmi.

Ako ďalej zdôraznila na sociálnej sieti, dúfa, že celá vec nie je založená len na základe pochybnej výpovede kajúcnika, „ktorý sa svojimi výpoveďami chce vyviniť z vlastnej nekalej trestnej činnosti”.

„Nezabúdajme, že práve za pôsobenia generála Lučanského boli zatknutí vrahovia novinára a jeho partnerky. A za jeho pôsobenia vo funkcii sa začali na Slovensku vyšetrovať veľké kauzy vyplývajúce z komunikácie Threema ako sú Búrka, Víchrica, Dobytkár a ďalšie,” uviedla Saková.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie, pričom jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Podľa polície ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia, vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby (SIS) a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Podľa medializovaných informácií sú medzi obvinenými Boris Beňo, ktorý bol námestníkom riaditeľa SIS, bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Gašparovič, bývalý policajný prezident Milan Lučanský či bývalý viceprezident Finančnej správy Daniel Čech.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter