Polícia v rámci akcie Judáš obvinila aj bývalého policajného šéfa Lučanského

Milan Lučanský (Zdroj: reprofoto TV pravda)

V rámcie akcie Judáš, ktorá dnes prebieha proti špičkám a bývalým špičkám z prostredia polície a Slovenskej informačnej služby (SIS), bol obvinený aj policajný exprezident Milan Lučanský. Lučanský je momentálne na ceste na Slovensko z Chorvátska a s políciou sa dohodol, že sa sám dostaví na výsluch.

Podľa medializovaných informácií si muži zákona v skorých ranných hodinách najprv prišli po niekdajšieho šéfa Úradu zvláštnych policajných činností rezortu vnútra Jozefa Reháka.

TV Joj krátko na to písala aj o zadržaní vysoko postaveného príslušníka SIS a viacerých bývalých policajtov krajského policajného riaditeľstva v Bratislave. Podľa bulváru Topky.sk je zadržaný SISkár Boris Beňo – námestník tohto štátneho orgánu.

Výpočet identifikovaných ľudí pokračuoval exprezidentom Finančnej správy Danielom Čechom, o ktorého zadržaní píše Denník N, a Mariánom Kučerkom, ktorý mal mať blízko k niekdajšiemu funkcionárovi NAKA Bernardovi Slobodníkovi.

NAKA celkovo obvinila osem osôb. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie. NAKA zároveň pokračuje v procesných úkonoch, zadržala zatiaľ šesť osôb. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Michal Slivka.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter