Chmelár: Čestne treba uznať, že zatknutie Haščáka je najväčším triumfom vlády Matoviča

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

Zatknutie majiteľa Penty Jaroslava Haščáka označil Eduard Chmelár za jeden z najdôležitejších odkazov slovenskej ponovembrovej histórie. A hoci je podľa neho Igor Matovič v mnohých oblastiach babrák a darebák, toto je vraj jeho najväčší triumf. Ale boj štátu s mafiou sa údajne začína až teraz.

Obvinenie druhého najbohatšieho Slováka Jaroslava Haščáka, majiteľa finančnej skupiny Penta, z korupcie a prania špinavých peňazí súvisiacich s kauzou Gorila okomentoval aj politický analytik Eduard Chmelár. Ten dokonca po vyplávaní kauzy na povrch spoluorganizoval masívne protivládne protesty.

Chmelár na sociálnej sieti konštatuje, že po deviatich rokoch má pocit, že sa stal „zázrak“, no jedným dychom dodáva, že treba krotiť očakávania, nakoľko zatknutých už bolo množstvo ľudí, no odsúdený takmer nikto.

Najdôležitejší odkaz ponovembrovej histórie

„Dnešný deň symbolicky prináša jeden z najdôležitejších odkazov ponovembrovej histórie tejto spoločnosti: Nikto nie je nedotknuteľný. Je to extrémne dôležité pre atmosféru v spoločnosti a posilnenie viery v spravodlivosť,“ uviedol včera.

Zatknutie Haščáka, ktorého majetok predstavuje viac ako miliardu dolárov, je podľa Chmelára dôkazom, že aj napriek „táraninám“ expremiéra Roberta Fica o politických objednávkach si polícia robí svoju prácu dobre a vraj ju za to treba oceniť.

Najväčší triumf premiéra

„Čestne treba uznať, že zatknutie všemocného šéfa Penty Jaroslava Haščáka je najväčším triumfom vlády Igora Matoviča. Pre toto ho ľudia volili a toto sa od neho očakávalo – očistenie spoločnosti. V mnohých oblastiach sa mu nedarí, v mnohých sa správa ako babrák a darebák, ale tu svoj sľub plní: polícia má voľné ruky,“ myslí si.

Analytik sa nazdáva, že k tomuto posunu dopomohlo aj zadržanie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorý maril vyšetrovanie a konštatuje, že aj napriek všeobecnému mediálnemu naratívu o Ficovom pití koly, ide o kauzu druhej vlády expremiéra Mikuláša Dzurindu.

S Haščákom mali podľa Chmelára kontakty takmer všetci, od členov Dzurindovej vlády cez Roberta Fica až po súčasného šéfa parlamentu Borisa Kollára, ktorý sa s ním stretol len pred dvoma mesiacmi.

Až teraz sa začína boj mafie a štátu

„No hoci dnes Smer-SD spúšťa škodoradostné propagandistické tamtamy, nesmieme zabudnúť na dôsledky kauzy Gorila a vedieť rozumieť kontextu. Na tých záznamoch totiž Fico prezrádza svojich tajných mecenášov a uisťuje Haščáka, že v budúcnosti môže počítať s Paškom. A tak na jednej strane jadro obsahu Gorily je síce o rozkrádaní štátu počas Dzurindovej éry, ale dozvedáme sa z nej i zámery budúcej vlády Smeru,“ pokračuje.

„K spravodlivosti je ešte dlhá cesta. Ale opakujem, dnešný deň je ako malý zázrak. Kto by si ešte pred pár mesiacmi pomyslel, že spravodlivosť si trúfne až na vrchol oligarchického rebríčka? Držme všetkým statočným a odvážnym policajtom palce, toto bola naozaj dobrá práca. No až teraz sa začína skutočný súboj mafie so štátom,“ uzatvára.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

51

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Testovaním by sa podľa ministra znížil počet infekčných osôb o 50 percent a od pondelka 8. februára by mohol začať platiť COVID automat. Vláda bude pokračovať v..

Odoberajte náš newsletter