Polícia v Bruseli rozohnala homosexuálne orgie. Medzi 25 nahými mužmi boli aj diplomati a europoslanec

József Szájer (Zdroj: SITA)

Belgická polícia počas lockdownu rozohnala ilegálnu párty rušiacu nočný kľud. Na homosexuálnych orgiách v Bruseli bolo prítomných 25 nahých mužov, vrátane mnohých diplomatov či maďarského europoslanca Józsefa Szájera z Fideszu, ktorý riadi premiér Viktor Orbán. Previnilec si sype popol na hlavu a kritici medzitým hovoria o morálnom bankrote maďarskej vládnej strany.

Porušovanie pandemických opatrení organizovaním ilegálnych párty či otváraním podnikov, po ktorých nasleduje zásah polície, je v Európe čoraz bežnejšie. Koniec koncov, relatívne bohatú skúsenosť s týmto javom majú aj v susednej Českej republike.

Nedávna akcia mužov zákona tohto druhu v Belgicku sa ale predsa len zapíše do histórie hrubším písmom. Tí totiž pred pár dňami rozohnali ilegálne homosexuálne orgie, ktoré sa odohrali v centre Bruselu na ulici Rue des Pierres, kde sa nachádza množstvo gaybarov.

Odvolávali sa na imunitu

Do lokality dorazili po sťažnostiach miestnych na rušenie nočného kľudu a na mieste našli 25 nahých mužov, medzi ktorými sa nachádzali aj doposiaľ neidentifikovaní diplomati a dokonca maďarský europoslanec.

Na mieste sa našlo bližšie nešpecifikované množstvo alkoholu a drog. Prominenti sa pri zatýkaní za porušovanie zákazu zhromažďovania viac ako štyroch ľudí odvolávali sa aj na svoju diplomatickú imunitu. Informujú o tom Politico, Deutsche Welle či Newsweek.

Pokrytec?

Vlastným životom už žije skutočnosť, že europoslanec prítomný na orgiách bol neskôr identifikovaný ako Jószef Szájer, ktorý je ženatý a je jedným zo zakladajúcich členov maďarskej konzervatívnej strany Fidesz, ktorú riadi Viktor Orbán. Dokonca je spoluautorom konzervatívnej maďarskej ústavy.

Politik z miesta činu utekal cez okno a následne odkvapovú rúru, pričom sa zranil. Polícia mu našla aj malé množstvo extázy, no bránil sa, že nie je jeho a mužom zákona navrhol, že podstúpi okamžitý text na drogy. Tí to mali odmietnuť.

Vzdal sa funkcie

Szájer sa po prepuknutí škandálu ešte v nedeľu vzdal funkcie europoslanca. Svoje správanie vraj ľutuje a ospravedlnil sa rodine, kolegom a voličom a vo vyhlásení uviedol, že je pripravený znášať sankcie. „Prešľap je prísne osobný, som zaň zodpovedný iba ja. Žiadam všetkých, aby to nevzťahovali aj na moju vlasť alebo na moje politické spoločenstvo,“ napísal.

Nepomohlo. Kauza vyvolala u našich južných susedov veľký ohlas. Maďarská opozícia a odporcovia vládnej politiky tejto strane so zreteľom na nové skutočnosti nič nedarujú. Hnutie Momentum označilo kauzu Szájera za úplný „morálny bankrot Fideszu“. Kriticky sa k veci stavia aj Jobbik či Demokratická koalícia.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

58

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Dôvody úmrtnosti štatistický úrad nezverejňuje, ale podľa údajov rezortu zdravotníctva je na príčine koronavírus. Úmrtnosť v Českej republike v minulom roku prekonala rekord. Do konca prvého decembrového týždňa v krajine podľa údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ) v krajine..

Odoberajte náš newsletter