V USA leží v nemocniciach s Covidom skoro 100-tisíc pacientov

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Spojené štáty americké evidujú rekordne vysoký počet hospitalizácií v dôsledku ochorenia COVID-19 a experti sa obávajú o kapacity nemocníc, keďže nové prípady nákazy koronavírusom stále vo veľkom pribúdajú. Hospitalizácie sa v USA od začiatku novembra viac ako zdvojnásobili, pričom podľa dát Covid Tracking Project ich v pondelok bolo 96 039. Rekordné hospitalizácie v pondelok hlásilo 18 amerických štátov, uvádza spravodajský portál CNN.

V priebehu minulého mesiaca zaznamenali v USA viac úmrtí v dôsledku COVID-19 ako v Austrálii, Kanade, Číne, Japonsku a Nemecku dohromady, ukazujú dáta Johns Hopkins University. Celkovo už od začiatku pandémie v Spojených štátoch zomrelo prinajmenšom 268 434 ľudí.

V novembri tiež značne vzrástol denný počet prípadov nákazy. Denný priemer 1. novembra predstavoval cez 82-tisíc za deň, na konci mesiaca to už bolo vyše 160-tisíc. To je nárast o viac ako 95%. V Spojených štátoch dosiaľ potvrdili viac ako 13,5 milióna prípadov nákazy koronavírusom.

Odborníci očakávajú, že sa počet úmrtí v dôsledku koronavírusu v najbližších dňoch zdvojnásobí. Nové infekcie tiež podľa nich v nadchádzajúcich týždňoch podľa všetkého zaznamenajú nárast, čo podnieti cestovanie a stretnutia pri príležitosti Dňa vďakyvzdania.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Silný výbuch, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený únikom plynu, v stredu strhol fasádu obytnej budovy v centre španielskej metropoly Madrid, a usmrtil najmenej troch ľudí. Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia, pričom jeden z nich je zranený vážne, informovali madridskí..

Odoberajte náš newsletter