Nemecká vláda zakázala krajne pravicovú skupinu Wolfsbrigade 44

Horst Seehofer (Zdroj: SITA)

Viac ako 180 policajtov v utorok skoro ráno prehľadalo domy v troch nemeckých spolkových krajinách. O zásahu, ktorý nadviazal na rozhodnutie nemeckej vlády zakázať krajne pravicovú skupinu Wolfsbrigade 44, informovalo ministerstvo vnútra.

Domy jedenástich členov skupiny prehľadali v Hesensku, Meklenbursku-Predpomoransku a Severnom Porýni-Vestfálsku. Cieľom bolo skonfiškovať finančné prostriedky skupiny a krajne pravicovú propagandu, informovala nemecká spravodajská agentúra dpa.

“Ktokoľvek bojuje proti základným hodnotám našej slobodnej spoločnosti, pocíti rozhodnú reakciu našej vlády,” skonštatoval minister vnútra Horst Seehofer, podľa ktorého v Nemecku nie je miesto pre združenie, ktoré rozsieva nenávisť a pracuje na oživení nacistického štátu.

Naonacistická symbolika

Členovia skupiny chcú podľa ministerstva zakázať demokraciu a znovu zaviesť nacistickú diktatúru. Číslo 44 v ich názve odkazuje na štvrté písmeno abecedy, reprezentuje teda skratku DD, čo značí Division Dirlewanger, špeciálnu jednotku SS zloženú z kriminálnikov, vedenú Oskarom Dirlewangerom.

Krajne pravicová skupina, ktorú založili v roku 2016, je známa aj svojimi antisemitskými a rasistickými názormi, ako aj násilným a agresívnym vystupovaním na verejnosti a v sociálnych médiách.

Neboli prví

Policajti v utorok počas razií našli nože, mačetu, kušu a bajonety, zhabali aj nacistické predmety ako svastiky a zástavy.

Nemecká vláda už v tomto roku zakázala aj ďalšie krajne pravicové skupiny, vrátane Combat 18 a Nordadler, uvádza dpa.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok. Svet dosiahol tento smutný míľnik v..

Odoberajte náš newsletter