Správca burzy v USA chce posilniť diverzitu vo vedení firiem: Aspoň jedna osoba sa má identifikovať ako žena

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Americký prevádzkovateľ elektronického burzového trhu Nasdaq žiada posilnenie diverzity v predstavenstvách spoločností, ktoré sú zastúpené v jeho rovnomennom akciovom indexe. Podľa agentúry AP je to prvá z popredných burzových spoločností, ktorá chce presadiť takúto podmienku.

S požiadavkou oslovil Nasdaq v utorok federálnu Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). V prípade schválenia dostanú verejne obchodované spoločnosti príkaz dôsledne zverejňovať transparentné štatistiky o diverzite v ich predstavenstvách, kde majú aspoň dve kreslá patriť zástupcom rôznorodých komunít. V prípade nesplnenia podmienky budú musieť firmy uviesť dôvody, prečo sa tak stalo.

Jeden post má patriť osobe, ktorá sa identifikuje ako žena, druhý inej nedostatočne zastúpenej menšine alebo príslušníkovi komunity LGBTQ. Zahraničným firmám a menším domácim podnikom bude na splnenie požiadavky postačovať, ak miesta v predstavenstve poskytnú dvom ženám, informuje agentúra AP.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok. Svet dosiahol tento smutný míľnik v..

Odoberajte náš newsletter