Strana Za ľudí podporuje za generálneho prokurátora Honza, Šantu a Hrivnáka

Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová a poslankyňa parlamentu za stranu Za ľudí Miriam Šuteková (Zdroj: SITA)

Strana Za ľudí má troch kandidátov na generálneho prokurátora. Ide o Jána Šantu, Jána Hrivnáka a Tomáša Honza. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Dodala, že na ich menách sa dohodol poslanecký klub.

„Dnes budeme mať indikatívne hlasovanie medzi jednotlivými poslaneckými klubmi, diskutovať budeme všetky štyri poslanecké kluby,“ povedala Remišová. Dodala, že v strane chcú byť otvorení smerom ku koaličným partnerom a v prvom rade k ľuďom. Na základe verejného vypočutia sú podľa nej kandidáti výborní a kandidáti dobrí. Šantu, Hrivnáka a Honza považujú podľa jej slov za najlepších vzhľadom na verejné vypočutie aj ich prácu.

O funkciu sa uchádza sedem kandidátov – Jozef Čentéš, Tomáš Honz, Ján Hrivnák, Juraj Kliment, Rastislav Remeta, Ján Šanta a Maroš Žilinka. „Treba však povedať, že všetkých sedem kandidátov je lepších ako doterajšie vedenie prokuratúry,“ povedala vicepremiérka. Podľa nej sú dôležité aj kompromisy. „Strana Za ľudí urobí všetko pre to, aby sme sa dohodli,“ povedala predsedníčka Za ľudí.

Parlament má na aktuálnej schôdzi voliť kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry SR. Naplánovaná je na štvrtok 3. decembra o 17:00. Generálneho prokurátora menuje do funkcie prezident SR.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter