Britskí labouristi žiadajú druhé referendum o brexite

Jeremy Corbyn (Zdroj: SITA)

Státisíce ľudí pochodovali v sobotu Londýnom a žiadali “ľudové hlasovanie” o brexite.

Britská opozičná Labouristická strana potvrdila svoju podporu druhému referendu o odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Hovorca labouristov Keir Starmer v nedeľu pre spravodajskú stanicu BBC povedal, že “akákoľvek dohoda prejde, mala by byť predmetom referenda”.

Jeho vyjadrenie prišlo po tom, čo britský premiér Boris Johnson oficiálne požiadal Európsku úniu o odloženie brexitu naplánovaného na 31. október. Musel tak spraviť, keďže parlament v sobotu odložil hlasovanie o jeho brexitovej dohode. Podľa Starmera labouristi teraz chcú, aby “táto konkrétna dohoda alebo ktorákoľvek dohoda” prešla referendom.

Státisíce ľudí pochodovali v sobotu Londýnom a žiadali “ľudové hlasovanie” o brexite.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter