Pellegrini chce dobrovoľnosť očkovania. Ľudia by vraj nemali byť delení na dobrých a zlých

Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 by malo byť dobrovoľné a ľudia by sa podľa toho nemali deliť na dobrých a zlých. Myslí si to expremiér a predseda Hlasu Peter Pellegrini. Zároveň vyzval, aby Slovensko ako krajina bojovala aj na európskej úrovni proti obmedzovaniu práv ľudí bez vakcíny.

Podobne ako zvyšok Európy aj sveta, aj Slovensko je aktuálne rozdelené kvôli otázke očkovania proti novému koronavírusu, respektíve v otázke jeho povinnosti, či naopak, dobrovoľnosti.

Kompetentné autority u nás sa zatiaľ prikláňajú k tomu, že úkon by mal byť dobrovoľný, ako napríklad hlavný hygienik Ján Mikas či šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Dobrovoľné, ale nútené?

O dobrovoľnosti síce hovorí aj predseda vlády Igor Matovič, no pre nezaočkovaných ľudí presadzuje obmedzenia, čím v zásade doplnil zahraničné úvahy, napríklad o nemožnosti cestovať, najesť sa v reštaurácii či dokonca sa zamestnať, o čom už dávnejšie vravel aj náš infektológ Pavol Jarčuška.

„Tí, čo sa nezaočkujú, budú nosiť aj naďalej rúška. Prečo by mali tí, čo sa zaočkujú, doplácať na tých, ktorí sa nezaočkujú. To zásah do slobody určite nie je, je to objektívne ochranné opatrenie voči tým, ktorí si povedia, že oni majú slobodu šíriť vírus,“ skonštatoval Matovič.

Pellegrini nechce delenie občanov

K danej problematike sa najnovšie vyjadril aj predseda preferenčne najsilnejšej strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorý chcel uviesť na pravú mieru svoj augustový výrok o povinnom očkovaní pre rizikové skupiny obyvateľstva.

„Očkovanie môže byť len dobrovoľné a musia ho podstúpiť len tí, ktorí to naozaj budú chcieť v záujme ochrany svojho zdravia. A aj to len vtedy, ak sa definitívne preukáže všetkými vedeckými kapacitami, že vakcína a samotné očkovanie budú pre človeka bezpečné,“ uviedol Pellegrini.

„Odmietame a budeme musieť aj na európskej úrovni ako krajina odmietnuť, aby ten, kto sa očkovať nebude chcieť dať, nakoniec nemohol po Európe cestovať. Alebo by boli nejakými iným spôsobom obmedzené jeho práva. Odmietam, aby na základe očkovania boli ľudia delení na dve kategórie: dobrých a zlých. Dúfam, že sa to nikdy nestane a všetko zostane na dobrovoľnej báze,“ uzavrel.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter