Nicholsonová: ĽSNS treba rozpustiť. Ten, kto sa zúčastnil ich protestu, by si nemal hovoriť slušný človek

Lucia Ďuriš Nicholsonová (Zdroj: Facebook)

Zástupkyňa Slovenska v Bruseli a Štrasburgu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) na margo víkendových protestov pred domom premiéra uviedla, že stranu ĽSNS treba rozpustiť, „fašistov“ pozatvárať a prítomných občanov nazvala davom „oviec“, ktoré si myslia, že sú vlci.

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorej materská strana SaS tvorí spolu s OĽaNO vládnu koalíciu, sa na sociálnej sieti vyjadrila k víkendovému protestu v Trnave pred domom premiéra Igora Matoviča.

Politička vraví, že hoci ju vie predseda vlády nahnevať tým, že komunikuje s ľuďmi ako s „kazítkami“, že berie osobne aj konštruktívnu kritiku, že nepočúva odborníkov a nespráva sa ako štátnik a podobne, demonštráciu neschvaľuje.

„Ale toto tu, tento nabubralý fašista aj s tou jeho dubovou rakvou a davom oviec, ktoré sa tvária ako vlci a vyhrážajú sa Igorovi Matovičovi a jeho rodine, toto je suterén,“ píše, pričom má zrejme na mysli poslanca ĽSNS Miroslava Suju, ktorý sa nachádza na fotografii v príspevku. A to vedľa infografiky s odsúdenými či trestne stíhanými členmi menovanej strany.

„ĽSNS treba rozpustiť a fašistov pozatvárať. Nikto, kto sa po tomto zúčastní na pochode organizovanom ľuďmi ako Suja, Mazurek a Kotleba, by si, podľa mňa, nemal hovoriť slušný občan,“ uzatvára Ďuriš Nicholsonová.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

29

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter