Ležali tu aj Fico a Pellegrini, ale ani zďaleka sa nesprávali tak ako Kollár, povedal lekár z nemocnice

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas brífingu po jeho prijatí prezidentkou SR v Prezidentskom paláci (Zdroj: SITA)

V nemocnici, v ktorej ležal Boris Kollár, boli hospitalizovaní aj expremiéri Peter Pellegrini a Robert Fico. Ani jeden z nich sa ale údajne ani zďaleka nesprával tak ako šéf Sme rodina. Vyplýva to z vyjadrení lekára, ktorý bol jedným z hlavných zdrojov informácií o prípade.

Jednou z najviac diskutovaných tém v slovenskom mediálnom a politickom priestore počas uplynulých dní bolo bez pochýb správanie predsedu parlamentu Borisa Kollára počas jeho hospitalizácie v nemocnici.

Šéfa Sme rodina vraj chodili navštevovať jeho priateľky aj o druhej v noci, ignorovali hygienicko-epidemiologické štandardy či dokonca používali zariadenie v miestnosti a kuchynke zdravotných sestier. Navyše, sestry, ktoré sa na tieto spôsoby sťažovali, mali čeliť postihom a vyhrážkam od vedenia.

Pozornosť vyvolala aj aféra, ktorej stihol v médiách prischnúť prívlastok „čajová“. „Jedna z Kollárových priateliek povedala sestre, že už dve hodiny čaká na čaj. Sestrička sa ohradila, že ona tu nie je na to, aby varila čaj,“ skonštatoval jeden z lekárov, ktorý chcel ostať v anonymite.

Podľa Kollára to bolo inak

Kollárova verzia o udalostiach bola, pochopiteľne, odlišná. Návštevy v nemocnici mu vraj pomáhali s osobnou starostlivosťou (navyše mali mať rúška a ochranné obleky), zariadenie v kuchynke použili iba na ohrev jedla a vraj nevedeli, že sa to nesmie. A o uvarenie čaju údajne požiadal on sám. Kollár sa vo videu, kde kauzu vysvetľoval, viackrát ospravedlnil.

Medzičasom sa však objavili ďalšie tvrdenia, ktoré nášho ústavného činiteľa stavajú do zlého svetla. Redaktor zo SME Ján Krempaský, ktorý o problémoch v nemocnici napísal ako prvý, na sociálnej sieti v krátkosti uviedol:

Horší ako Fico a Pellegrini

„Lekár, ktorý bol mojím hlavným zdrojom informácií o hospitalizácii Borisa Kollára mi povedal: Viete, za minulej vlády tu boli hospitalizovaní aj Robert Fico a Peter Pellegrini, ale ani zďaleka sa nesprávali tak ako Kollár.“

Politik ležal v bratislavskej Nemocnici sv. Michala, jednom z našich najmodernejších štátnych zdravotníckych zariadení. Práve v nej je vyčlenený samostatný trakt pre prípad hospitalizácie najvyšších ústavných činiteľov. Minulý piatok však podpísal reverz a v súčasnosti sa nachádza v domácej liečbe.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

103

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter