Migrantov na ostrove Gran Canaria premiestnili do iných zariadení

Migranti na ostrove Gran Canaria (Zdroj: SITA)

Potenciálni žiadatelia o azyl nemali potrebný prístup k právnemu poradenstvu a niektorí boli zadržiavaní omnoho dlhšie ako zákonom stanovené tri dni.

Španielske úrady demontovali dočasný tábor na vybavovanie migrantov v meste Arguineguín v juhozápadnej časti ostrova Gran Canaria. Na tomto provizórnom mieste známom ako “nábrežie hanby” niekoľko mesiacov zadržiavali tisíce Afričanov, ktorých v noci na nedeľu presunuli do iných zariadení.

Predstavitelia španielskej vlády na Kanárskych ostrovov v pondelok potvrdili premiestnenie všetkých 830 ľudí, ktorí ešte boli súčasťou tábora. V priebehu novembra v ňom bolo takmer 2600 osôb, mnoho z nich iba s prikrývkou a bez možnosti osprchovať sa. Potenciálni žiadatelia o azyl nemali potrebný prístup k právnemu poradenstvu a niektorí boli zadržiavaní omnoho dlhšie ako zákonom stanovené tri dni.

Ako v pondelok uviedol zástupca španielskej vlády na tomto súostroví v Atlantickom oceáne Anselmo Pestana, všetkých migrantov z Arguineguínu premiestnili do vojenských zariadení s lepšou infraštruktúrou a hotelov na Gran Canarii a ďalších ostrovoch.

V doterajšom priebehu roka sa na súostrovie dostalo loďou alebo bolo zachránených vo vodách Atlantického oceána viac ako 20-tisíc migrantov z Maroka a západoafrických štátov. Oproti vlaňajšku, keď ich bolo 1500, to predstavuje nárast o vyše 1300 %.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok. Svet dosiahol tento smutný míľnik v..

Odoberajte náš newsletter