Exriaditeľ NAKA zostáva vo väzbe

Peter Hraško (Zdroj: SITA)

Exriaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško bol zatknutý a obvinený v rámci policajnej akcie Očistec.

Senát 4T Najvyššieho súd SR (NS SR) zamietol sťažnosť exriaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petra H., ktorú podal voči vzatiu do väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Petra H., ktorého polícia zatkla v rámci akcie Očistec, tak zostane vo väzbe. Obvinený podal sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 8. novembra, ktorým bol vzatý do väzby.

„Senát dospel k záveru, že u obvineného sú dôvody kolúznej a preventívnej väzby, v tomto štádiu konania, dané. Senát väzbu obvineného dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil,“ uviedla Važanová.

Petra Hraška spolu s bývalým policajným prezidentom Tibor Gašparom či exšéfom protikorupčnej jednotky NAKA Róbertom Krajmerom zatkla NAKA v rámci akcie Očistec ešte 5. novembra. Počas akcie zadržala viaceré osoby vrátane bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter