Fittipaldi dostane šancu namiesto Grosjeana. V F1 súťažili aj jeho starý otec, strýko a prastrýko

Pietro Fittipaldi (Zdroj: WRT)

Brazílčan Pietro Fittipaldi nahradí Francúza Romaina Grosjeana počas víkendovej Veľkej ceny Sakhiru na rovnomennom okruhu v Bahrajne v seriáli majstrovstiev sveta monopostov F1. V pondelok o tom informoval tím Haas. Grosjean počas ostatného víkendu skončil na nemocničnom lôžku po hrozivej havárii, pri ktorej jeho monopost po náraze do zvodidiel vzbĺkol, francúzskemu pilotovi sa však podarilo dostať na slobodu.

Ak 24-ročný Pietro Fittipaldi v nedeľu odštartuje, bude zástupcom už tretej generácie v seriáli F1. V minulosti do monopostov F1 zasadli aj jeho starý otec a niekdajší šampión Emerson Fittipaldi (majster v rokoch 1972 a 1974), jeho prastrýko Wilson Fittipaldi a strýko Christian Fittipaldi.

“Pietro pozná náš tím, pohybuje sa okolo neho počas ostatných dvoch sezón ako testovací či náhradný jazdec. Rozhodnutie teda nebolo ťažké,” informoval šéf tímu Günther Steiner. Pripustil tiež, že Pietro Fittipaldi možno odjazdí aj záverečné preteky sezóny v Abú Zabí 13. decembra.

“Síce šancu nedostávam za ideálnych okolností, ale som za ňu nesmierne vďačný. Cením si, že Gene Haasa a Günther Steiner do mňa vkladajú svoju dôveru,” povedal Pietro Fittipaldi.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter