V rámci celoeurópskej akcie proti nelegálnej likvidácii zdravotníckeho odpadu zatkli 102 ľudí

Budova Europolu (Zdroj: Facebook)

V rámci celoeurópskej policajnej operácie zameranej na správnu likvidáciu zdravotníckeho odpadu počas pandémie nového koronavírusu zatkli úrady 102 ľudí.

V pondelok o tom informoval Europol, ktorý označil spracovanie zdravotníckeho odpadu, ktoré má byť prísne regulované úradmi, za potenciálny problém počas celosvetovej zdravotnej núdzovej situácie.

Vyšetrovanie v 30 krajinách podľa európskeho policajného úradu odhalilo nelegálne obchodovanie, skladovanie, odhadzovanie a prepravu odpadu a podvody s dokumentmi.

V Portugalsku viedli policajné inšpekcie vo viac ako 2 000 firmách, nemocniciach a zdravotníckych centrách k 30 zatknutiam a zhabaniu majetku v hodnote takmer 800-tisíc eur. V Španielsku zase jedna firma pre zvýšenie ziskov znížila úpravu zdravotníckeho odpadu, ktorý sa má sterilizovať pod vysokým tlakom.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok. Svet dosiahol tento smutný míľnik v..

Odoberajte náš newsletter