Maďarský vládny komisár: Soros je liberálny führer, jeho jed je smrteľný pre európsky spôsob života

George Soros (Zdroj: SITA)

Predstaviteľ maďarskej vlády a štátom financovaného múzea Szilárd Demeter označil označil Georgea Sorosa za liberálneho führera, ktorému Európa slúži ako plynová komora s „jedovatým plynom prúdiacim z kapsule multikultúrnej otvorenej spoločnosti, ktorý je smrteľný pre európsky spôsob života“. Opozícia a židovské organizácie sú kontroverznými slovami pobúrané a na stole sú aj výzvy na jeho odvolanie.

Kritika liberálneho finančníka Georgea Sorosa je v konzervatívnom Maďarsku pomerne bežným javom. Zväčša sa drží v medziach štandardných mantinelov, no občas sa jeho odporcovia „odviažu“ až príliš.

Medzi tento druhý prípad sú po novom zaradzované aj vyjadrenia kultúrneho komisára maďarskej vlády a šéfa štátom financovaného Petőfiho literárneho múzea Szilárda Demetera.

Smrteľné pre európsky spôsob života

Ten totiž podľa agentúry Reuters vo svojom sobotnom článku prirovnal zakladateľa Nadácie otvorenej spoločnosti k nacistickému diktátorovi Adolfovi Hitlerovi a nazval ho „liberálnym führerom“. Ide o nemecké slovo pre vodcu a v minulosti bolo používané ako synonymom pre Hitlera.

Demeter v tejto súvislosti tiež napísal, že Európa slúži Sorosovi ako „plynová komora“ s „jedovatým plynom prúdiacim z kapsule multikultúrnej otvorenej spoločnosti, ktorý je smrteľný pre európsky spôsob života“.

Nikde pre neho nie je miesto

Maďarské židovské organizácie následne článok označili za „hnusnú provokáciu“ a opozičná ľavicová strana Demokratická koalícia vyzvala premiéra Orbána, aby komisára okamžite odvolal, lebo vraj pre človeka, akým je on, nie je miesto „nikde na svete“. Tamojšia vláda zatiaľ nereagovala.

Demeter v nedeľu vydal vyhlásenie, že kritizovaný článok stiahne, pričom pridal svojské ospravedlnenie. Uviedol, že jeho kritici majú pravdu v tom, že „nacistická paralela by mohla neúmyselne poškodiť pamiatku obetí“.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

14

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok. Svet dosiahol tento smutný míľnik v..

Odoberajte náš newsletter