Občania vraj majú právo vedieť pravdu. Drucker preto navrhuje verejné prenosy z krízového štábu

Tomáš Drucker (Zdroj: SITA)

Nekoncepčné pokusy premiéra Igora Matoviča neprinášajú takmer žiadne výsledky a na boj s pandémiou zďaleka nestačia. Jeho sľubovaná „atómovka“ v podobe celoplošného testovania obyvateľstva bola slabá a na zlé prognózy už neupozorňujú len vedci a odborníci, ale aj samotný minister zdravotníctva. „Premiér situáciu nielenže nezvláda, ale klame a prekrúca fakty. Je nedôveryhodný a musíme ho kontrolovať. A najlepšie verejnými prenosmi z rokovaní Ústredného krízového štábu, Pandemickej komisie vlády SR a konzília odborníkov,“ povedal predseda Dobrej voľby Tomáš Drucker.

Len pomocou verejných prenosov tak bude možné overiť, či premiér na tlačových konferenciách naozaj hovorí pravdu. Dobrá voľba preto spúšťa petíciu za verejné prenosy od začiatku až po koniec rokovaní kľúčových orgánov, ktoré navrhujú, prerokovávajú a schvaľujú opatrenia na boj s koronavírusom s názvom „Máme právo na pravdu“.

„Ľudia majú právo vedieť, ako tieto rokovania prebiehajú, aké návrhy prezentujú odborníci a ako sa o nich hlasuje. A najmä preto, že závery tak, ako ich prezentuje Igor Matovič na tlačovkách, sú nedôveryhodné. Z tých tlačoviek sa nikdy nič nedozvieme. Je to zväčša táranie o tom, kto bude kopať hroby, že Sulík nevie zabezpečiť testy, že školy možno budú otvárať, že „atómovka“ sa asi bude opakovať, ale nikto nevie koľkokrát, že za všetko môže neschopná samospráva,“ doplnil Tomáš Drucker.

Dobrá voľba je preto rozhodnutá vytvoriť maximálny tlak, aby premiéra donútila k transparentnosti a aby umožnila všetkých ľuďom prístup k informáciám. „Neodborné, kostrbaté a častokrát kontraproduktívne vyjadrenia a postupy premiéra Matoviča vzbudzujú v ľuďoch čoraz väčšiu neistotu, nedôveru a v celej spoločnosti neuveriteľný chaos. Obávam sa, že ak to takto bude pokračovať aj ďalej, namiesto spolupracujúcich ľudí dodržujúcich pravidlá, sa bude väčšina prikláňať k totálnej anarchii a dešpektu, ktorých výsledkom budú vysoké čísla nielen nakazených, ale aj obetí,“ dodal Drucker.

V súčasnosti podľa Dobrej voľby neexistuje žiadny argument, ktorý by neumožňoval priame prenosy týchto zasadnutí. Keď sa môže naživo vysielať zasadnutie parlamentu, jednotlivých parlamentných výborov či vypočúvanie kandidátov na post generálneho prokurátora, tak nemôže byť problém ani so živými prenosmi z Pandenickej komisie vlády SR, Ústredného krízového štábu a konzília odborníkov. „Občania predsa majú právo na pravdu, na pravdivé a neskreslené informácie,“ dodal Tomáš Drucker.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

23

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter