Matovič nahrádza rozvážnosť diktátorstvom. Škoda, že neexistuje vakcína na rozum, píše Habera

Pavol Habera (Zdroj: Facebook)

Svoje mlčanie k súčasnému stavu slovenskej politiky prelomil aj spevák Pavol Habera. Na sociálnej sieti uviedol, že súčasný spôsob vládnutia sa mu nepáči a premiér vraj nemá kapacitu na to, aby v koronakríze ľuďom pomáhal. Ale práve naopak, podľa neho sa uchyľuje k diktátorstvu a konfrontáciám. Hudobník tiež pri ňom lamentuje nad tým, prečo neexistuje vakcína na rozum.

Vyjadrovanie celebrít a osobností verejného života k politike nie ja na Slovensku ničím výnimočným. Spevák a porotca známej talentovej súťaže Pavol Habera ale témy tohto charakteru komentovať nezvykne. Toto jeho pravidlo prelomilo až správanie súčasného kabinetu Igora Matoviča.

Habera, ktorý momentálne žije v Spojených štátoch, na Instagrame napísal, že hoci si uvedomuje, že aktuálna situácia vo svete nie je normálna a že nič nie je jednoduché, „spôsob vládnutia“ koalície a najmä premiéra sa mu „nepáči“.

Diktátorstvo a urážlivosť

„Byť dobrým politikom a vodcom je niečo úplne iné, ako predvádza on! Jasne mi ukazuje, že sa k premiérskemu kreslu dostal nešťastnou náhodou – zúfalou reakciou ľudí na katastrofálny stav našej politiky a krajiny, ktorá zatiaľ veľa šťastia v podobe dobrých politikov nemala,“ uviedol hudobník.

Aj keď sa podľa Haberu vraví, že národ má len takú vládu, akú si zaslúži, nerozumie, čo sme komu urobili, keď má Slovensko za premiéra práve Igora Matoviča.

„Múdrosť a rozvážnosť je mu extrémne vzdialená a snaží sa ju nahrádzať konfrontáciami, diktátorstvom, svojou detinskou urážlivosťou a prehnaným vylievaním svojich pocitov prostredníctvom sociálnych sietí. Vlastnosťami, ktoré by nemal mať žiadny dobrý a ani priemerný politik,“ necháva sa počuť líder kapely Team s tým, že nerozumie, prečo opatrenia neplatia pre všetkých rovnako.

Škoda, že neexistuje vakcína na rozum

Habera podotýka, že v tejto situácii potrebujú ľudia zo strany štátu pomoc a nazdáva sa, že Matovič na jej poskytnutie nemá „emočnú“ a ani „praktickú kapacitu“.

„Pán Matovič, mali ste šancu zanechať po sebe niečo užitočné, ale výsledkom vášho vedenia krajiny je len nespokojnosť a opätovné sklamanie z pocitu, že na dobrých politikov si táto krajina ešte chvíľu počká,“ píše.

„Ste tu už dlho! Takže, next please! (tomuto snáď budete v angličtine rozumieť, pán premiér). Škoda, že neexistuje vakcína na rozum. Pár ľudí v mojej krajine je naozaj potrebné zaočkovať, a povinne!“ uzatvára Habera.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

72

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter