Petíciu za zastavenie znečisťovania oceánov plastami podpísali takmer dva milióny ľudí

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Celosvetovú petíciu za zastavenie znečisťovania prírody plastami podpísali takmer dva milióny ľudí. Na sociálnej sieti to uviedla slovenská pobočka Svetového fondu na ochranu prírody (WWF Slovensko). Iniciatíva zároveň apeluje na krajiny, aby pod záštitou Organizácie Spojených národov (OSN) vytvorili spoločne globálnu dohodu o ukončení úniku plastov do oceánov do roku 2030.

Vo voľnej prírode pribudne každý rok asi 100 miliónov ton plastového odpadu, z toho deväť miliónov ton skončí v oceánoch. „Znečistenie oceánov plastami má vážne následky na blaho ľudí a ich živobytie a tiež zničujúce dopady na život v našich oceánoch. Spôsobuje zranenia a smrť rýb, morských korytnačiek, veľrýb, vtákov, koralových útesov a oveľa viac,“ uviedla WWF na svojej webovej stránke.

Podľa WWF Slovensko prijatie globálnej dohody o ukončení úniku plastov do oceánov podporujú členské krajiny Európskej únie, všetky africké krajiny, tichomorské ostrovné štáty, ako aj Filipíny, Vietnam, Kórejská republika, Srí Lanka, Peru, Kostarika, Kolumbia a ďalšie.

Proti podpísaniu dohody však naďalej ostávajú napríklad Spojené štáty americké či Saudská Arábia. WWF Slovensko preto vyzýva verejnosť, aby petíciu podporila. „Je našou spoločnou zodpovednosťou riešiť tento problém, lídrov, biznisu i spotrebiteľov,“ dodala. Petíciu odštartovala svetová centrála WWF 11. februára 2020.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter