Islamisti z Boko Haram podrezali v Nigérii najmenej 40 farmárov a rybárov

Boko Haram - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Pravdepodobne členovia extrémistickej organizácie Boko Haram zabili najmenej 40 farmárov a rybárov v štáte Borno na severe Nigérie v čase, keď zberali úrodu. Útočníci zviazali pracovníkov z ryžových polí a podrezali im hrdlá.

K útoku došlo na poli v sobotu čiže v deň, v ktorý obyvatelia štátu prvýkrát po 13. rokoch hlasovali vo voľbách miestnych vládnych rád, hoci mnohí sa volieb nezúčastnili. Malam Zabarmari, šéf združenia pestovateľov ryže v štáte Borno, potvrdil masaker pre agentúru Associated Press a dodal, že zabitých mohlo byť až 60 ľudí.

Nigérijský prezident Muhammadu Buhari vyjadril ľútosť nad touto udalosťou. “Odsudzujem zabíjanie našich ťažko pracujúcich farmárov teroristami v štáte Borno. Celá krajina je zranená týmto nezmyselným zabíjaním,” uviedol vo vyhlásení. Prezident zároveň vyhlásil, že vláda poskytla všetku potrebnú podporu ozbrojeným silám, “aby podnikli všetky nevyhnutné kroky na ochranu obyvateľov krajiny a jej územia”.

Boko Haram, známy aj ako Islamský štát v západnej Afrike, sa radí k najnebezpečnejším islamským militantným organizáciám sveta popri Islamskom štáte či al-Kájde. Z Nigérie, ktorá je jeho domovskou krajinou, často preniká aj na územia Nigeru, Kamerunu a Čadu.

— SITA/TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Dôvody úmrtnosti štatistický úrad nezverejňuje, ale podľa údajov rezortu zdravotníctva je na príčine koronavírus. Úmrtnosť v Českej republike v minulom roku prekonala rekord. Do konca prvého decembrového týždňa v krajine podľa údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ) v krajine..

Odoberajte náš newsletter