Pri dvoch bombových útokoch v Afganistane zomrelo najmenej 34 ľudí

(Zdroj: Facebook)

Najmenej 34 ľudí zomrelo v nedeľu pri dvoch separátnych samovražedných bombových útokoch v Afganistane, ktorých cieľmi bola vojenská základňa a konvoj šéfa provinčnej rady.

V provincii Ghazní na východe krajiny zahynulo 31 vojakov a ďalších 24 bolo zranených, keď útočník vozidlom naplneným výbušninami vošiel na vojenskú základňu a auto odpálil.

Uviedol to predstaviteľ afganskej národnej bezpečnostnej rady, ktorý však hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, pretože nemá oprávnenie komunikovať priamo s médiami.

Šéf zdravotníckeho úradu provincie Ghazní potvrdil počet obetí na životoch aj počet zranených. Hovorca ministerstva vnútra Tarík Arian uviedol, že k bombovému útoku došlo, ale neposkytol nijaké ďalšie podrobnosti.

K ďalšiemu samovražednému útoku v nedeľu došlo na juhu Afganistanu v provincii Zábul. Terčom bol konvoj šéfa provinčnej rady. O život prišli najmenej traja ľudia a dvanásti, vrátane detí, utrpeli zranenia. Šéf provinčnej rady útok prežil s malými zraneniami, ale zomrel jeden z jeho osobných strážcov. K zodpovednosti za útoky sa ihneď nikto neprihlásil.

K bombovým útokom došlo v čase, v ktorom zástupcovia afganskej vlády a militantného hnutia Taliban prvýkrát priamo rokujú v Katare s cieľom ukončiť vojnu, ktorá v krajine trvá už desaťročia.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter