V utorok v USA rozhodnú, ktorí ľudia dostanú vakcínu proti koronavírusu ako prví

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay)

Pracovná skupina americkej vlády pozostávajúca z poradcov v oblasti zdravotníctva sa v utorok stretne, aby prediskutovala postup očkovania za území Spojených štátov po schválení vakcíny proti koronavírusu.

Odborníci navrhujú, aby sa očkovacia látka prednostne podávala zdravotníckym pracovníkom. Vysokú prioritu by mali mať aj pracovníci v kľúčových priemyselných odvetciach, ľudia so zdravotnými problémami a osoby staršie ako 65 rokov.

Spoločnosť Pfizer a jej nemecký partner BioNTech už požiadali americký Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA). Ako pred niekoľkými dňami uviedol šéf amerického programu vakcinácie proti ochoreniu COVID-19 Moncef Slaoui, proces očkovania by mohli spustiť 12. decembra.

Firma Pfizer a jej nemecký partner, výrobca liekov liekov BioNTech, nedávno uviedli, že účinnosť ich spoločne vyvíjanej vakcíny pri prevencii stredného až ťažkého priebehu ochorenia COVID-19 je pravdepodobne 95-percentná. Poradný výbor FDA posúdi ich žiadosť 10. decembra.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter