Hlas si dnes volí vedenie. Veľká dráma sa ale neočakáva

(Zdroj: SITA)

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) si na dnešnom ustanovujúcom sneme zvolí predsedu strany, troch podpredsedov, časť predsedníctva a ďalšie orgány. Jediným kandidátom na predsedu strany je expremiér Peter Pellegrini. Ako informovala hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková, snem sa uskutoční online formou.

„Ide predovšetkým o technický snem, aby sme mohli splniť všetky náležitosti, ktoré nám ustanovuje zákon. Po zvolení štatutára a ďalších straníckych orgánov môže začať strana prijímať členov, budovať regionálne štruktúry i prijímať a následne zverejňovať príspevky na svoje fungovanie,“ povedal člen prípravného výboru Hlasu a nezaradený poslanec Národnej rady SR Matúš Šutaj Eštok.

Ambíciou Hlasu je zvolať po prekonaní aktuálnej vlny pandémie koronavírusu klasický snem v jarných mesiacoch budúceho roka. Na tomto sneme zvolí strana ďalších podpredsedov, zvyšok predsedníctva a predstaví svoj politický program, v jadre ktorého bude stáť človek a jeho dôstojný život.

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Hlas-SD 11. septembra. Na registráciu strany vyzbierali takmer 95-tisíc podpisov, pričom potrebných je ich podľa zákona aspoň 10-tisíc. V nateraz poslednom prieskume, ktorý vykonala agentúra Polis pre diskusnú reláciu TV Joj Na hrane, by voľby vyhral práve Hlas-SD so ziskom 21,3 percenta.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter