Ukrajina hlási ďalší rekordný prírastok prípadov

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Ukrajinské úrady hlásia druhý deň v rade rekordne vysoký denný prírastok prípadov nákazy koronavírusom. Minister zdravotníctva Maksym Stepanov v piatok oznámil, že zaznamenali 16 218 nových infekcií, čo je o takmer 900 viac ako deň predtým a zároveň najviac od začiatku pandémie.

Celkovo je na Ukrajine už 693 407 potvrdených infekcií, pričom viac ako 95-tisíc zaznamenali od minulého piatka. V krajine tiež evidujú 11 909 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.

Prudký nárast prípadov koronavírusu na Ukrajine sa začal v septembri a zaťažil tamojší systém zdravotnej starostlivosti. Vláda začiatkom novembra zaviedla prísne víkendové obmedzenia, ktorých cieľom je obmedziť šírenie vírusu a budú platiť do konca mesiaca. Opatrenia umožňujú prevádzku v sobotu a nedeľu len obchodom s potravinami, lekárňam a verejnej doprave.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Protesty za Navaľného: Zatkli viac ako 3000 demonštrantov

Protesty za Navaľného: Zatkli viac ako 3000 demonštrantov

AKTUALIZOVANÉ Viac ako 3-tisíc demonštrantov zatkla v sobotu ruská polícia na zhromaždeniach v desiatkach miest naprieč celou krajinou, na ktorých protestujúci požadovali prepustenie opozičného lídra Alexeja Navaľného. V Moskve sa zišlo niekoľko tisíc demonštrantov na Puškinovom námestí v..

Odoberajte náš newsletter