Zabili popredného iránskeho jadrového vedca, minister zahraničia naznačuje účasť Izraela

Miesto činu (Zdroj: SITA)

V Iráne v piatok zavraždili popredného jadrového vedca. Mohsena Fachrízádeha, ktorý podľa Izraela viedol vojenský jadrový program, zabili v meste Absard pri Teheráne ozbrojenci. Vedec zomrel v miestnej nemocnici po tom, čo sa ho lekárom nepodarilo oživiť.

Štátna televízia informovala, že Fachrízádeha napadli “ozbrojené teroristické zložky”. Polooficiálna tlačová agentúra Fars zase uviedla, že svedkovia počuli výbuch a potom streľbu zo samopalu. Útok sa zameral na auto, v ktorom sa nachádzal vedec.

Ďalších zranených, vrátane ochrankárov vedca, tiež previezli do nemocnice, uviedla agentúra. Zábery z miesta ukazujú špeciálne jednotky blokujúce cestu, auto s prestreleným čelným sklom a zakrvavenú cestu.

K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil. Iránske médiá však všetky poukázali na záujem izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, ktorý svojho času o vedca prejavil. Na možnú rolu Izraela vo vražde upozornil aj iránsky minister zahraničia Mohammad Džavád Zaríf.

“Teroristi dnes zavraždili významného iránskeho vedca. Táto zbabelosť – s vážnymi náznakmi role Izraela – ukazuje zúfalé štvanie páchateľov k vojne,” napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Izrael situáciu nekomentoval. Fachrízádeh viedol takzvaný program Nádej. Izrael a západné štáty tvrdili, že to bola vojenská operácia zameraná na uskutočniteľnosť výroby jadrovej zbrane v Iráne. Teherán dlho tvrdí, že jeho jadrový program je mierový.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Protesty za Navaľného: Zatkli viac ako 3000 demonštrantov

Protesty za Navaľného: Zatkli viac ako 3000 demonštrantov

AKTUALIZOVANÉ Viac ako 3-tisíc demonštrantov zatkla v sobotu ruská polícia na zhromaždeniach v desiatkach miest naprieč celou krajinou, na ktorých protestujúci požadovali prepustenie opozičného lídra Alexeja Navaľného. V Moskve sa zišlo niekoľko tisíc demonštrantov na Puškinovom námestí v..

Odoberajte náš newsletter