Kollár sa ospravedlnil: Návštevy mali ochranné obleky, čaj bol pre mňa, sestra je čierna ovca

Boris Kollár (Zdroj: FB)

Líder Sme rodina Boris Kollár vo včerajšom videu predostrel vlastnú verziu prešľapov, ktoré sa mu v súvislosti s jeho hospitalizáciou kladú za vinu. Tvrdí, že jeho návštevy mu len poskytovali starostlivosť a mali ochranné obleky a rúška. Čaj, ktorý si mala pýtať jeho priateľka bol vraj pre neho a sťažujúcu sestru nazval čiernou ovcou. Zároveň sa však všetkým ospravedlnil.

Šéf parlamentu Boris Kollár si včera znovu pohneval časť verejnosti, ale aj niektorých politických oponentov. Dôvodom malo byť papalášske správanie, ktoré súviselo s jeho hospitalizáciou v nemocnici a cudzími návštevami či rokovaním s koaličnými partnermi v zdravotníckom zariadení.

Predsedu Sme rodina vraj chodili navštevovať jeho priateľky aj o druhej v noci, ignorovali hygienicko-epidemiologické štandardy či dokonca používali zariadenie v miestnosti a kuchynke zdravotných sestier.

Pozornosť vyvolala aj aféra, ktorej stihol v médiách prischnúť prívlastok „čajová“. „Jedna z Kollárových priateliek povedala sestre, že už dve hodiny čaká na čaj. Sestrička sa ohradila, že ona tu nie je na to, aby varila čaj,“ skonštatoval jeden z lekárov, ktorý chcel ostať v anonymite.

Kollár vo štvrtok podvečer po tom, ako celá záležitosť rozbujnela, zverejnil video, v ktorom obsiahlo vysvetlil svoju verziu jednotlivých situácií, niekedy zásadne odlišnú, pričom sa všetkým, ktorých sa jeho správanie mohlo dotknúť, viackrát ospravedlnil.

Blízki mali odbremeniť sestry

Keď vraj do nemocnice prišiel, tak sa s jej vedením a ošetrujúcim lekárom dohodol, že chce odbremeniť sestričky a zdravotný personál, aby sa o neho nemuseli dvadsaťštyri hodín starať. Ale že to urobia štyria-piati jeho najbližší a rodina, ktorá mu vraj pomáhala s pravidelnou osobnou starostlivosťou.

„Takže žiadne nočné návštevy, ale boli to určití ľudia, ktorí sa tu v pravidelné turnusy striedavali. Raz sa striedali o ôsmej, raz o druhej ráno, väčšinou som nemohol zaspať do tretej či štvrtej rána. Toto som mal riadne dovolené. Títo ľudia mali na sebe vždy ochranný oblek, rúška a vôbec sa nemiešali s druhou časťou sekcie, kde sú pacienti,“ ozrejmuje Kollár.

Čaj bol vraj pre neho

Čo sa týka aféry s čajom, politik vraj len poprosil sestru, aby ho uvarila jemu a nie istej priateľke, a vtedy vraj povedala, že tu nie je na to, aby mu, Borisovi Kollárovi, pripravovala čaj. Vraj tu ale nejde o neho, ale o kohokoľvek iného a keby to vedel, tak si nachystá čaj sám.

„Je mi to veľmi ľúto, ale všetci dobre viete, že drvivá väčšina tých zdravotníkov sú veľmi milí ľudia. A takí sú aj tu, fantastické sestričky, a vždy sa nájde taká čierna ovca, ktorá ten dojem z toho celého pokazí. Ja som na takú čiernu ovcu narazil tu v tejto nemocnici, čo mi je veľmi ľúto,“ hodnotí Kollár sťažujúcu sa sestru.

Len si chcel zohriať jedlo

Takisto ho vraj nikto vopred neupozornil a nepovedal mu v súvislosti s kuchynkou, čo môže, čo nemôže používať. Údajne šlo o to, že niekedy od bolesti nemohol spať a potom, keď sa mu to podarilo, dostal studené jedlo. „Tak samozrejme, že sme to chceli zohriať v tej mikrovlnke. Keby mi povedali, že to nesmiem používať, tak by som si kúpil vlastnú mikrovlnku a zohrejem si to na vlastnej,“ vysvetľuje pohyb jeho návštev v izbe sestier s tým, že všetko je vraj iba o komunikácii.

Hospitalizácia, najväčší problém Slovenska

„Čo sa týka tej návštevy mojich koaličných partnerov. Viete, ja som predseda parlamentu a predseda politickej strany nielen osem hodín denne, ale 24 hodín denne. To znamená, že keď vznikla veľmi vážna situácia, bolo treba sa stretnúť na úrovni lídrov. Iná možnosť nebola ako tu. Ospravedlnil som sa, asi som spravil chybu. A ja mám teraz pocit, ako keby najväčší problém Slovenska bol hospitalizácia Borisa Kollára,“ tvrdí Kollár o dvojakom metri, ktorý je vraj v súvislosti s návštevami bežných ľudí a politikov počas „korony“ iný.

Predseda Národnej rady uzavrel video s tým, že sa rozhodol, že v piatok na reverz odíde z nemocnice do domáceho liečenia len pre to, aby sa vedel v najbližších dňoch stretávať so svojimi koaličnými partnermi, lebo údajne majú veľa tém, ktoré treba riešiť.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

13

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter