Maradonovi sa príde pokloniť až milión ľudí, pochovajú ho pri rodičoch na okraji Buenos Aires

Ilustračný obrázok (Zdroj. SITA)

Rakva s pozostatkami futbalového velikána Diega Maradonu je vystavená v Prezidentskom paláci v hlavnom meste Argentíny Buenos Aires. Tam sa mu môžu prísť poslednýkrát pokloniť jeho fanúšikovia, ale len vo štvrtok od 6.00 do 16.00 h miestneho času.

Pôvodne mala byt rakva vystavená tri dni, ale na žiadosť najbližšej rodiny futbalového génia sa tak zrejme nestane. Pozostatky Maradonu sú zahalené argentínskou štátnou vlajkou a na jej zadnej strane sa nachádza dres s jeho ochrannou známkou – číslom 10.

Ľudia s rúškami na tvárach prechádzajúci okolo rakvy v Casa Rosada plakali, ďalší rozdávali bozky či svojmu zosnulému idolu venovali modlitby. Keď sa prvýkrát otvorili dvere miestnosti so vzácnym zosnulým, došlo aj k niekoľkým napätým scénam. Niektorí fanúšikovia v snahe dostať čo najviac dopredu sa tlačili a strkali do bariér
lemovaných bezpečnostnými silami. Maradonova najbližšia rodina aj niektorí bývalí spoluhráči sa ešte v skoršom čase zúčastnili na súkromnom obrade za pokoj jeho duše. Informuje o tom aj portál BBC.

Očakáva sa, že poslednú poctu futbalovej legende príde vyjadriť až milión ľudí. Prezident Alberto Fernández bezprostredne po Maradonovej smrti vyhlásil trojdňový štátny smútok a uviedol, že kapitán majstrov sveta z roku 1986 bude mať štátny pohreb. Mal by sa uskutočniť budúci štvrtok 3. decembra. Hovorca agentúry AFP informoval, že miestom jeho posledného odpočinku bude cintorín na okraji Buenos Aires, kde boli pochovaní aj jeho rodičia.

Jeden z najväčších futbalistov všetkých čias mal pohnutý osobný život poznačený závislosťou od kokaínu a alkoholu. Začiatkom novembra po dovŕšení šesťdesiatky podstúpil úspešnú operáciu krvnej zrazeniny v mozgu a mal sa liečiť zo závislosti od alkoholu. V stredu 25. novembra však nečakane skolaboval. Príčinou jeho úmrtia je podľa predbežných výsledkov pitvy akútne zlyhanie srdca.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter