Poslanec SaS vyzýva Fica, aby sa vzdal poslaneckého mandátu

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Podpredseda Národnej rady SR Milan Laurenčík za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby sa vzdal poslaneckého mandátu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca liberálov Ondrej Šprlák.

Podľa Laurenčíka je zrejmé, že keď Fico roky chránil bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú a kryl jej chrbát, „musí byť teraz plný strachu, čo na neho vo svojej výpovedi, vo svojej zúfalosti, že ju všetci opustili, povie a kedy si po neho príde polícia.”

„Ak jej ďakoval za kus dobrej roboty, ďakujem jej ja za to, že sa rozhodla rozprávať. Robert Fico by však spravil najlepšie, keby sa vzdal poslaneckého mandátu a bol tak ušetrený hanby, keď by dal parlament súhlas na jeho vzatie do väzby. Sedieť v parlamente a do poslednej chvíle obhajovať zločincov musí byť aj pre jeho psychické zdravie zaťažkávacou úlohou,“ doplnil Laurenčík.

„Keby sa pán Laurenčík nepredstavil, ani neviem, kto to je,” reagoval na dnešnej tlačovej konferencii Fico. Povedal o ňom, že je nevýrazný. „Sedí tam nejaký pán, taký šedý, ale nič nehovorí, nič nerobí, ale teraz už viem, kto je podpredseda národnej rady,” doplnil s tým, že nebude viesť žiadne osobné spory.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter