Jedna legenda Neapola smúti za druhou. Zbohom Diego, reagoval Hamšík na úmrtie Maradonu

Marek Hamšík ešte počas pôsobenia v Neapole (Zdroj: SITA)

Obaja sa v minulosti nezmazateľne zapísali do histórie talianskeho futbalového klubu SSC Neapol, Fanúšikovia tímu spod Vezuvu ich milovali. Obaja sa postarali o viacero klubových rekordov. Kým však slovenský stredopoliar Marek Hamšík stále brázdi hracie plochy, aktuálne v Číne, argentínska legenda Diego Maradona v stredu odišiel do futbalového neba. Aj 33-ročného banskobystrického rodáka smrť Diega vo veku 60 rokov zasiahla.

“Zbohom Diego! Odišiel človek, ktorý bol iba jeden na sveta. Diego Armando Maradona bol výnimočný hráč, legenda neapolského a svetového futbalu. Je to pre mňa veľký šok. Vedel som, že pred pár týždňami mal ťažkú operáciu. Potešili ma informácie, že ju úspešne zvládol. Často som myslel na neho, bol som presvedčený, že sa z nej zotaví a vráti sa do futbalového života. Bohužiaľ, nestalo sa to. Svoj milovaný futbal aj milovaný Neapol bude sledovať z neba,” napísal Hamšík na svojom oficiálnom webe.

Slovenský futbalista mal tú česť stretnúť sa s majstrom sveta z roku 1986. “Nikdy nezabudnem na osobné stretnutie s ním v tréningovom centri Neapola, ako aj na jeho gratuláciu po tom, ako som ho prekonal v počte gólov za SSC Neapol. Pre mňa to bola obrovská česť. Navyše, pri tejto príležitosti som dostal od neho jeho neapolský dres. Bohužiaľ, už sa nestretneme. Zbohom Diego. Rád by som vyjadril jeho celej rodine úprimnú sústrasť,” doplnil Hamšík.

Hamšík už medzičasom nie je rekordérom klubu v počte strelených gólov, prekonal ho Belgičan Dries Mertens. Slovák, ktorý z Neapola odišiel v roku 2019, však stále vedie hodnotenie SSC v počte odohratých súťažných zápasov. Pod Vezuvom ich absolvoval 520 a dosiahol v nich 121 presných zásahov. Diego Maradona si vo farbách SSC pripísal síce len 259 štartov, ale pri jeho mene svieti úctyhodných 115 strelených gólov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter